Uo/opiekun/opiekunka środowiskowa specjalistyczne usługi opiekuńcze (pielęgniarka, asystent osoby niepełnosprawnej)

Powiatowy Urząd Pracy w Wałbrzychu
Miejsce pracy: Wałbrzych
Numer: StPr/20/1561
OBOWIĄZKI:
WARUNKI PRACY:
Wymagania konieczne:

Wykształcenie: średnie zawodowe, brak, kierunek: pielęgniarka

Wymagania inne:

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Wałbrzychu poszukuje osoby posiadającej kwalifikacje do wykonywania zawodu opiekunki środowiskowej (pielęgniarki lub asystenta osoby niepełnosprawnej) w celu zatrudnienia do świadczenia specjalistycznych usług dla osób z zaburzeniami psychicznymi, które posiadają kwalifikacje zgodne z Rozporządzeniem Ministra Polityki Społecznej z dnia 22 września 2005 r. w sprawie specjalistycznych usług opiekuńczych (Dz. U. 2005r. Nr 189, poz.1598 z póź. zm.).Osoba ta zobowiązana jest do posiadania co najmniej półrocznego stażu w jednej z następujących jednostek:1. szpitalu psychiatrycznym,2. jednostce organizacyjnej pomocy społecznej dla osób z zaburzeniami psychicznymi,3. placówce terapii lub placówce oświatowej, do której uczęszczają dzieci z zaburzeniami rozwoju lub upośledzeniem umysłowym,4. ośrodku terapełtyczno-edukacyjno-wychowawczym,5. zakładzie rehabilitacji,6. innej jednostce niż wymienione w pkt 1-5, świadczącej specjalistyczne usługi opiekuńcze dla osób z zaburzeniami psychicznymi.W uzasadnionych przypadkach specjalistyczne usługi mogą być świadczone przez osoby, które zdobywają lub podnoszą wymagane kwalifikacje zawodowe określone Rozporządzeniem Ministra Polityki Społecznej z dnia 22 września 2005r. (Dz.U. z 2005r. Nr 189, poz. 1598 z póź. zm.), posiadają co najmniej roczny staż pracy w jednostkach, o których mowa powyżej i maja zapewnioną możliwość konsultacji z osobami świadczącymi specjalistyczne usługi, posiadającymi wymagane kwalifikacje. Osoba świadcząca usługi, o których mowa w §2 pkt 1 lit. a cyt. powyżej rozporządzenia muszą posiadać przeszkolenie i doświadczenie w zakresie:1. umiejętności kształcenia motywacji do akceptowanych przez otoczenie zachowań,2. kształtowania nawyków celowej aktywności,3. prowadzenia treningu zachowań społecznych.

Miejsce pracy:

Wałbrzych

Rodzaj umowy:

Umowa zlecenie / Umowa o świadczenie usług

Wynagrodzenie brutto:

od 100 PLN

KONTAKT:

Źródło oferty pracy: Powiatowy Urząd Pracy w Wałbrzychu